Цитованість в Google Scholar

Загальні відомості про Google Scholar

Google Scholar - це пошукова система, яка спеціалізується на індексації наукових публікацій (статей, книг, препринтів та іншого).

Як і універсальна пошукова система Google, Google Scholar повідомляє користувачеві назву, фрагмент тексту і гіперпосилання на документ.

Робот Google Scholar відвідує тільки сайти, що мають відношення до науки, і збирає у свій індекс інформацію про місцезнаходження і зміст наукових робіт. У базу даних потрапляють відомості як про безкоштовні повнотекстові статті, так і про ті, у яких доступні лише реферати або бібліографічні описи.

Google Scholar включає статті, що опубліковані в журналах, зберігаються в репозиторіях або знаходяться на сайтах наукових колективів чи окремих вчених.

Google Scholar містить відомості не лише про онлайнові, але і про друкарські статті. Робот Google Scholar індексує наукові публікації в Інтернет. Якщо в онлайновому документі в списку літератури виявляється посилання на офлайновий документ, бібліографічний опис такого друкарського документу теж потрапляє в базу даних Google Scholar.

У списку результатів пошуку офлайнові статті мають позначку [Citation].

Список результатів пошуку містить гіперпосилання, що ведуть до веб-сторінок з інформацією про статтю (як мінімум - бібліографічний опис). У списку результатів пошуку може бути декілька посилань на матеріали, що відносяться до однієї і тієї ж статті (наприклад, посилання на сайт видавництва, на сайт агрегатора, на реферативну базу даних, на персональний сайт автора).

У списку результатів пошуку посилання на безкоштовні повні тексти публікацій мають позначки [PDF]. У списку може бути декілька посилань на декілька повнотекстових версій однієї і тієї ж статті (наприклад, на остаточну версію на сайті видавництва і на препринт на сайті автора).

Пошукова програма Google Scholar працює за тими ж правилами, що і пошукова програма Google, хоча індекси Google і Google Scholar - це різні бази даних. Google Scholar виконує не лише інформаційні, але і наукометричні функції. Із списку результатів пошуку за гіперпосиланням «Cited by ..» можна отримати відомості про те, скільки і які саме документи посилаються на конкретну публікацію в межах бази даних Google Scholar.

Google Scholar класифікує статті так само, як і вчені, оцінюючи увесь текст кожної статті, її автора, видання, в якому стаття з'явилася, і частоту цитування цієї роботи в науковій літературі.

Google і Google Scholar можуть різко збільшити популярність і доступність видань у всьому світі. У співпраці з видавцями наукової літератури індексуються минулі рецензування статті, дисертації, препринти, реферати та технічні звіти з усіх наукових дисциплін і роблять їх доступними для пошуку в Google та Google Scholar.

Правила для видавців

Різні версії одного твору групуються, щоб підвищити його рейтинг. У багатьох областях досліджень варіанти однієї і тієї ж роботи можуть з'являтися у вигляді препринтів і повідомлень на конференціях, а потім остаточні результати публікуються в журнальній статті. Нерідко цитується не тільки остаточний журнальний варіант, але і попередні версії. Число згадок тієї чи іншої роботи грає важливу роль при визначенні її рейтингу в результатах пошуку Google Scholar. На практиці це може істотно поліпшити позицію роботи в результатах пошуку.

Якщо повний текст видавця проіндексований, то він вважається основним. У разі якщо індексується кілька варіантів творів, в якості основного вибирається достовірний повний текст, опублікований офіційним видавцем. Однак це можливо тільки тоді, коли Google вдається успішно ідентифікувати, просканувати і обробити наданий видавцем варіант повного тексту.

При сприянні Google видавці самі контролюють доступ до матеріалів. Кешуються тільки ті статті і документи, які знаходяться у вільному доступі. Видавці можуть допомогти Google, повідомивши, до яких розділів їхнього сайту доступ обмежений.

Користувачам Google необхідно надати принаймні повний реферат. Це критично важливо для програми індексування. Для статей, доступ до яких обмежений, потрібен повний авторський реферат. Він допоможе користувачам вибрати серед результатів пошуку статтю з найбільш корисною інформацією.

Google буде реагувати на скарги у зв'язку з порушеннями авторського права. Відповідно до закону про захист авторських прав у цифрову епоху (DMCA) правила передбачають прийняття заходів у разі будь-яких повідомлень про можливі порушення авторських прав.

Формати документів. Google Scholar може індексувати статті у форматі PDF, якщо вони містять доступний для пошуку текст. Крім того, індексуються файли у таких форматах: HTML, PostScript, стиснений PostScript (ps.gz), стиснений PDF (pdf.gz).

Правила для науковців

Науковці мають створити власний профіль в Google Scholar, для упорядкування своїх статей. Такий профіль дозволяє авторам відстежувати бібліографічні посилання на свої статті. Можна переглядати, хто цитує публікації, бачити графік Індексів бібліографічних посилань за роками та отримувати декілька наукометричних показників (h-індекс, i10-індекс). Також, є можливість представляти власних співавторів та спілкуватися із колегами.

Індексація в Google Академія

Щоб перевірити чи індексується ваше онлайн джерело, достатньо ввести його назву в Google Академія.
Якщо ви являєтесь видавцем академічних робіт то, щоб включити свої роботи до показу на Google і в програмі Google Академія треба дозволити сканувати ваш сайт. Як було зазначено вище, анотація (щонайменше) до кожної роботи повинна бути доступна для користувачів, які не є передплатниками, і здійснюють пошук на Google і в Google Академія.

Науковці можуть побачити свої дані в персональному кабінеті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть слово, що містить цю помилку та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо за вашу допомогу.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.