PDF (Portable Document Format)

Regarding OPENNESS. Google Scholar is no longer used for this indicator. Now, the value refers to the total number of pdf files according to Google. Weight: 10%

Portable Document Format (PDF) —  міжплатформений формат електронних документів, створений і підтримуваний компанією Adobe Systems, призначений для подання поліграфічної продукції в електронному вигляді. Кожен PDF файл може містити повну інформацію про документ: тексти, зображення, шрифти, відео, інтерактивні форми та ін. Міжнародна організація зі стандартизації визнала формат Portable Document Format (PDF) міжнародним стандартом і присвоїла йому номер ISO 32000-1:2008.

В літньому рейтингу Webometrics 2015 PDF файли, проіндексовані Google, виключаються із загальної кількості індексованих Google сторінок для показника Presence, і враховуються в розрахунку показника Openness. Наш університет займає 688 місце у світі за цим показником (найкращий ВНЗ України посідає 69), тому необхідно звернути увагу на формат публікацій, які розміщуються на сайтах підрозділів. І по можливості зробити ретроспективну конверсію опублікованих документів у формат PDF.

Коли потрібно використовувати PDF?

Потрібно:

  1. Потрібно використовувати PDF для публікації контенту, який неможливо або важко у повному обсязі представити у вигляді веб-сторінки.
  2. Замість файлів Microsoft Word або Excel, які неможливо або важко у повному обсязі представити у вигляді веб-сторінки. Кожен може відкрити PDF з Інтернету, але не в усіх є Microsoft Office відповідної версії. Крім того, завантаження окремих файлів повільне, незручне і дратує багатьох користувачів. 
  3. Для збереження архівної копії документу без пошкодження форматування.
  4. Для публікації наукового контенту для індексації Google Schoolar.

Не потрібно:

  1. Не потрібно публікувати матеріали в форматі PDF, якщо контент можна представити у повному обсязі у вигляді веб-сторінки. Браузери (у залежності від налаштувань) пропонують користувачеві завантажити PDF для відображення вмісту. 
  2. Якщо передбачається подальша робота із файлами Microsoft Word або Excel відвідувачами сайту (документ буде завантажено і редаговано іншими користувачами)

Як підготувати PDF перед публікацією?

Більшість текстових/табличних редакторів дозволяють зберігати матеріал у вигляді PDF файлів. Необхідно використати режим оптимізації для публікації файлів в Інтернеті.

  1. Конвертація матеріалів у PDF
  2. Робота із великими файлами
    1. http://www.splitpdf.com/ (розбити PDF файли на сторінки)
    2. http://www.ilovepdf.com/ (зменшити розмір великого PDF файла / компресія)

Звертаємо увагу на необхідності на усіх етапах використовувати ліцензійне програмне забезпечення.

Як визначити кількість проіндексованих PDF на сайті?

1. http://www.google.com
2. Перейти в режим розширеного пошуку (https://www.google.com.ua/advanced_search)
3. Заповнити поля форми, вказавши сайт чи домен та бажаний тип файлу

або

1. ввести в адресний рядок Google текст: site:bulletin.kpi.ua filetype:pdf (домен вашого сайту замість bulletin.kpi.ua)

Термін Цінні файли (Rich files) більше не використовується. Цінні файли у попередніх версіях рейтингу Webometrics - це кількість файлів в форматі .PDF, .DOC, .PPT опублікованих на сайтах відповідно до даних пошукової системи Google.

Якщо ви помітили помилку, виділіть слово, що містить цю помилку та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо за вашу допомогу.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.