Пояснення до рейтингу за жовтень 2011 року

Причини змін в методології розрахунку рейтингу

• Необхідність врахування ресурсів, які підтримуються підрозділами
  • Врахування специфіки сайтів підрозділів, електронних публікацій та тематичних проектів
  • Заохочення в підтримці різнопланових сайтів
  • Акцентування на важливих для університету параметрах

Зміни в методології розрахунку рейтингу

• Враховуються всі ресурси поля kpi.ua, які розробляються і супроводжуються інститутами/факультетами за списком сайтів на сторінці http://kpi.ua/weblinks
  • Змінено список показників
  • Сума показників сайтів кафедр нормуються на загальну кількість кафедр (відповідно списків в наказі № 1-163 від 24.06.2011 р.)
  • Дані спільних проектів розподіляються рівними частинами між учасниками

Представлення рейтингу

• Збір даних здійснюється щоквартально
  • Дані публікуються на сайті http://webometr.kpi.ua/
  • Додатково розраховується рейтинг сайтів журналів і конференцій, який включає тільки показники зазначені в методології Webometrics
  • Після опублікування лабораторією Webometrics змін у методології можливі зміни в внутрішньому рейтингу.

Показники нового рейтингу

• Ind (Index) – індексованість у Пошукових системах
    • Google
    • Bing
    • Yahoo
    • Yandex
  • BL (Back Link, incoming links, inbound links, inlinks, inward links) - зовнішні посилання на сайт, отримані з Yahoo
  • PR (Page Rank) - параметр Google оцінки значимості ресурсів
  • ТІЦ (Тематический индекс цитирования) - параметр Yandex визначення авторитетності ресурсів
  • RF (Rich Files) - цінні файли, які враховуються у Webometrics
  • GoogleScholar – Google Scholar дозволяє оцінити кількість наукових матеріалів і їх цитованість для кожного ВНЗ. Ці результати враховують публікації, звіти та інші академічні матеріали.

Вплив на результати рейтингів

• Підвищення рейтингу підрозділів, які супроводжують різнопланові проекти (ІПСА, ТЕФ)
  • Підвищення рейтингу підрозділів, які мають повноцінні сайти кафедр у незалежності до кількості кафедр (ФІОТ, ПБФ). Сайти журналів та конференцій
  • Підвищення рейтингу підрозділів, які здійснюють активну мережеву політику (ФСП, ФТІ)

Рекомендації

• Розширення та актуалізація контенту власних сайтів
    • публікація оригінального контенту
    • підтримка мовних версій
  • Експортування або републікація новин/анонсів в соціальних мережах на сайті Університету (http://kpi.ua/post)
  • Підтримка зворотного зв’язку
  • Популяризація та просування ресурсів підрозділів
  • Дотримання вимог Google Scholar та Scopus при електронних публікаціях
  • Використання ліцензійного програмного забезпечення або такого, що розповсюджується за загальною публічною ліцензією.
Причіплений файлРозмір
PDF icon rate-11-10.pdf543.27 KB