Про webometrics

Ступінь інтеграції будь-якого наукового закладу в «світову павутину» доцільно оцінювати за допомогою рейтингу Webometrics Ranking of World's Universities (Cybermetrics Lab, National Research Council, Spain). Існують і інші відомі рейтинги, на кшталт Academic Ranking of World Universities (Shanghai Jiao Tong University), проте вони не фокусуються на Web-діяльності університетів, беручи до уваги безліч інших факторів. В свою чергу Webometrics укладається за спеціальною методикою, розробленою у відповідності до Берлінських принципів рейтингування вищих навчальних закладів (Berlin Principles on Ranking of Higher Education Institutions), визначених ЮНЕСКО, та аналізує не освітню діяльність університету в цілому, а саме представлення ВНЗ в Інтернеті.

Рейтинг Webometrics є найбільшим академічним рейтингом вищих навчальних закладів. З 2004 року кожні шість місяців лабораторія Cybermetrics (Іспанської національної дослідницької Ради, CSIC) публікує рейтинг на основі незалежних, об'єктивних, відкритих даних присутністності в Інтернеті і впливу для забезпечення надійної, багатовимірної, оновлюваної інформації про продуктивність університетів з усього світу.

Складові рейтингу навчальних закладів

• Impact (вплив) - кількість зовнішніх мереж, з яких йдуть зворотні посилання на веб-сторінки установ за даними систем ahrefs та Majestic. Після нормалізації вибирається максимальне значення між двома джерелами даних;
  • Presence (присутність) - загальна кількість вебсторінок доменного поля ВНЗ, проіндексованих Google, включаючи PDF та інші файли;
  • TRANSPARENCY (or OPENNESS) (прозорість або відкритість) - сума показників цитованості 10 персональних профілів кожного університету за даними університетського профілю Google Scholar Citations або університетського домену за виключенням лідера;
  • Excellence (цінність) - публікації, які входять в 10% найбільш цитованих у відповідних галузях науки для п'ятирічного періоду 2010-2014.
Причіплений файлРозмір
Image icon web-po-pok.jpg61.62 KB
Image icon tim_for_nobel_def.gif30.68 KB
Image icon n1.jpg38.23 KB

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.