PDF (Portable Document Format) | Рейтинги сайтів КПІ ім. Ігоря Сікорського

PDF (Portable Document Format)

Regarding OPENNESS. Google Scholar is no longer used for this indicator. Now, the value refers to the total number of pdf files according to Google. Weight: 10%

Portable Document Format (PDF) —  міжплатформений формат електронних документів, створений і підтримуваний компанією Adobe Systems, призначений для подання поліграфічної продукції в електронному вигляді. Кожен PDF файл може містити повну інформацію про документ: тексти, зображення, шрифти, відео, інтерактивні форми та ін. Міжнародна організація зі стандартизації визнала формат Portable Document Format (PDF) міжнародним стандартом і присвоїла йому номер ISO 32000-1:2008.

В літньому рейтингу Webometrics 2015 PDF файли, проіндексовані Google, виключаються із загальної кількості індексованих Google сторінок для показника Presence, і враховуються в розрахунку показника Openness. Наш університет займає 688 місце у світі за цим показником (найкращий ВНЗ України посідає 69), тому необхідно звернути увагу на формат публікацій, які розміщуються на сайтах підрозділів. І по можливості зробити ретроспективну конверсію опублікованих документів у формат PDF.

Коли потрібно використовувати PDF?

Потрібно:

 1. Потрібно використовувати PDF для публікації контенту, який неможливо або важко у повному обсязі представити у вигляді веб-сторінки.
 2. Замість файлів Microsoft Word або Excel, які неможливо або важко у повному обсязі представити у вигляді веб-сторінки. Кожен може відкрити PDF з Інтернету, але не в усіх є Microsoft Office відповідної версії. Крім того, завантаження окремих файлів повільне, незручне і дратує багатьох користувачів. 
 3. Для збереження архівної копії документу без пошкодження форматування.
 4. Для публікації наукового контенту для індексації Google Schoolar.

Не потрібно:

 1. Не потрібно публікувати матеріали в форматі PDF, якщо контент можна представити у повному обсязі у вигляді веб-сторінки. Браузери (у залежності від налаштувань) пропонують користувачеві завантажити PDF для відображення вмісту. 
 2. Якщо передбачається подальша робота із файлами Microsoft Word або Excel відвідувачами сайту (документ буде завантажено і редаговано іншими користувачами)

Як підготувати PDF перед публікацією?

Більшість текстових/табличних редакторів дозволяють зберігати матеріал у вигляді PDF файлів. Необхідно використати режим оптимізації для публікації файлів в Інтернеті.

 1. Конвертація матеріалів у PDF
 2. Робота із великими файлами
  1. http://www.splitpdf.com/ (розбити PDF файли на сторінки)
  2. http://www.ilovepdf.com/ (зменшити розмір великого PDF файла / компресія)

Звертаємо увагу на необхідності на усіх етапах використовувати ліцензійне програмне забезпечення.

Як визначити кількість проіндексованих PDF на сайті?

1. http://www.google.com
2. Перейти в режим розширеного пошуку (https://www.google.com.ua/advanced_search)
3. Заповнити поля форми, вказавши сайт чи домен та бажаний тип файлу

або

1. ввести в адресний рядок Google текст: site:bulletin.kpi.ua filetype:pdf (домен вашого сайту замість bulletin.kpi.ua)

Термін Цінні файли (Rich files) більше не використовується. Цінні файли у попередніх версіях рейтингу Webometrics - це кількість файлів в форматі .PDF, .DOC, .PPT опублікованих на сайтах відповідно до даних пошукової системи Google.

Якщо ви помітили помилку, виділіть слово, що містить цю помилку та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо за вашу допомогу.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.